Կաթողիկոսն ընդունել է ՀՅԴ Բյուրոյի ներկայացուցիչ Հակոբ Տեր-Խաչատուրյանին. կողմերն անդրադարձել են սահմաններին և սահմանամերձ բնակավայրերում առաջացած անվտանգային խնդիրներին
Դեկտեմբերի 7-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ընդունեց ՀՅԴ Բյուրոյի ներկայացուցիչ Հակոբ Տեր-Խաչատուրյանին։ Այս մասին հայտնում է Մայր Աթոռի տեղեկատվական համակարգը:
Հանդիպմանն անդրադարձ կատարվեց Հայաստանի և Արցախի առջև ծառացած մարտահրավերներին, մասնավորապես հայրենիքի սահմաններին և սահմանամերձ բնակավայրերում առաջացած անվտանգային խնդիրներին, կարևորվեց համընդհանուր ջանքերի մեկտեղումը՝ ի նպաստ առկա հարցերի հաղթահարման և հայրենիքի զորացման։
Զրույցի ընթացքում խոսվեց նաև սփյուռքի համայնքներում առկա կացության և ազգային կառույցների կարևոր առաքելության մասին ազգային ինքնության ու միասնականության պահպանման գործում։ Ընդգծվեց նաև հայրենիք-սփյուռք կապերի առավել ամրապնդման անհրաժեշտությունը։

The Catholicos received the representative of ARF Bureau Hakob Ter-Khachaturyan. the parties addressed the borders and the security problems arising in the border settlements
On December 7, H.E. Karekin the Second Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians received Hakob Ter-Khachaturyan, representative of the ARF Bureau, at the Holy Etchmiadzin Mother See. This is reported by the information system of the Mother See.
At the meeting, reference was made to the challenges facing Armenia and Artsakh, particularly the borders of the motherland and the security problems arising in the border settlements, and the importance of joint efforts in order to overcome the existing issues and strengthen the motherland was emphasized.
During the conversation, they also talked about the existence of diaspora communities and the important mission of national structures in maintaining national identity and unity. The necessity of further strengthening of homeland-diaspora ties was also emphasized.