Ալավերդիում կատարված սպանությունը բացահայտվել է
Նոյեմբերի 28-ին՝ ժամը 12.20-ին, Համայնքային ոստիկանության Թումանյանի բաժին քաղաքացին հաղորդում է ներկայացնել, որ իր հարևան՝ քաղաք Ալավերդու Ակներ թաղամասի բնակիչ 74-ամյա Լյովիկ Շ․-ն նախորդ օրվանից տուն չի վերադարձել։
Նույն օրը Ալավերդու համայնքային ոստիկանները, համագործակցելով Քրեական ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության ծառայողների հետ, ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզել են, որ նոյեմբերի 27-ին՝ ժամը 18.00-ի սահմաններում, Լյովիկ Շ․-ն այցելել է իր հարևան 75-ամյա տղամարդու տուն, որտեղ կենցաղային վեճի արդյունքում հարևանը փայտե ձողով հարվածել է Լյովիկ Շ․-ի գլխին, ինչի հետևանքով նա մահացել է:
75-ամյա տղամարդը խոստովանել է արարքը, հայտնաբերվել է նաև հանցագործության գործիք հանդիսացող փայտե ձողը:Նա հանցանք կատարած լինելու անմիջականորեն ծագած հիմնավոր կասկածի հիմքով ձերբակալվել և տեղափոխվել է Համայնքային ոստիկանության Թումանյանի բաժին։

Убийство в Алаверди раскрыто: задержан 75-летний мужчина.
28 ноября в 12:20 в отдел Community Police Туманяна поступило заявление от гражданина о том, что его сосед, 74-летний Лёвик Ш., проживающий в районе Акнер города Алаверди, с предыдущего дня не вернулся домой.
В тот же день сотрудники алавердинской общественной полиции совместно с работниками Лорийского областного управления Криминальной полиции в результате оперативно-розыскных мероприятий выяснили, что 27 ноября около 18:00 Лёвик Ш. посетил дом своего 75-летнего соседа. Во время бытовой ссоры сосед ударил Лёвика Ш. по голове деревянной палкой, в результате чего тот скончался.
75-летний мужчина признался в содеянном, была обнаружена и деревянная палка — орудие преступления. Он был задержан по обоснованному подозрению в совершении преступления и доставлен в отдел Community Police Туманяна.