Սամվել Կարապետյանի կալանքի միջնորդությունը կքննի Վահե Դոլմազյանը
Գործարար Սամվել Կարապետյանի փաստաբանական խումբը հայտարարություն է տարածել․ «2025 թ. հոկտեմբերի 13-ին՝ աշխատանքային օրվա ավարտին, Հակակոռուպցիոն դատարանից տեղեկացվեցինք, որ ազգային բարերար, գործարար Սամվել Կարապետյանի կալանքի երկարաձգման միջնորդությունը մակագրվել է դատավոր Վ. Դոլմազյանին:
Հիշեցնենք, որ քննիչի կողմից այն ներկայացվել էր դեռևս հոկտեմբերի 11-ին, և այսքան տևական ժամանակ պահանջվեց մակագրման «թեկնածու» գտնելու համար: Դատավորը, ում մակագրվել է այս ակնհայտ անհիմն միջնորդությունը, հանրությանը հայտնի է որպես հնչեղություն ստացած գործերով, բացառապես իշխանահաճո որոշումներ կայացնող Դատավոր: Առավել ուշագրավ է այն, որ Դատավորը, ստանալով նյութերը, արդեն իսկ էական խախտում է թույլ տվել՝ 24 ժամից պակաս ժամկետում նիստ նշանակելով: Ի դեպ, հրատապության հարցը սույն դեպքում առհասարակ բացակայում էր, քանի որ կալանքի ժամկետը լրանում էր հոկտեմբերի 18-ին: Այս գործողությունները ևս որևէ իրավական տրամաբանությունից դուրս են: Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ քաղաքական հետապնդման անվիճելի հանգամանքը հաստատված է. իրավունքների նման ծավալի կոպիտ խախտումներն ակնառու են և աննապադեպ»:

Ходатайство о заключении Самвела Карапетяна под стражу будет рассматривать Ваэ Долмазян
«13 октября 2025 года, в конце рабочего дня, нам сообщили из Антикоррупционного суда, что ходатайство о продлении ареста национального мецената и бизнесмена Самвела Карапетяна было назначено судье В. Долмазяну. Напомним, что ходатайство было подано следователем ещё 11 октября, и потребовалось столько времени, чтобы найти «кандидата» для назначения.
Судья, которому было назначено это явно необоснованное ходатайство, известен общественности как судья, принимающий исключительно властные решения по резонансным делам. Особенно примечательно то, что, получив материалы, судья уже допустил существенное нарушение, назначив заседание менее чем за 24 часа. К слову, вопрос срочности в данном случае отсутствовал полностью, так как срок ареста истекал 18 октября. Эти действия также полностью лишены какой-либо юридической логики.
Бесспорно подтвержден факт политического преследования Самвела Карапетяна. Такие грубые нарушения прав очевидны и беспрецедентны».