Հայաստանի տնտեսական զարգացման ընթացքը թևակոխում է վստահության նոր փուլ․ Նիկոլ Փաշինյան
Միջազգային հեղինակավոր Fitch Ratings գործակալությունը բարձրացրել է Հայաստանի վարկանիշի հեռանկարը՝ դարձնելով «Դրական», եւ հաստատել է վարկանիշը «BB-» մակարդակում: Այս մասին գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Սա լոկ վիճակագրական փոփոխություն չէ. սա մասնագիտական հավաստում է առ այն, որ Հայաստանի որդեգրած տնտեսական քաղաքականությունն ու ինստիտուցիոնալ կայունությունը միջազգային շուկաներում ձեռք են բերում որակական նոր կշիռ: Այն վստահության հայտ է՝ ուղղված մեր պետության տնտեսական դիմակայունությանն ու քաղաքական կամքին։
Հայաստանի տնտեսական զարգացման ընթացքը թևակոխում է վստահության նոր փուլ։ Շնորհավորում եմ բոլորիս»,-գրել է նա։

Экономическое развитие Армении выходит на новый этап уверенности. Никол Пашинян
Престижное международное агентство Fitch Ratings повысило прогноз по рейтингу Армении до «Позитивного» и подтвердило рейтинг на уровне «BB-». Об этом написал премьер-министр РА Никол Пашинян.
«Это не просто статистическое изменение. Это профессиональное подтверждение того, что принятая в Армении экономическая политика и институциональная стабильность приобретают новый качественный вес на международных рынках. Это вотум доверия, направленный на экономическую устойчивость и политическую волю нашего государства.
Курс экономического развития Армении выходит на новый этап уверенности. Поздравляю всех", - написал он.