ՔՊ-ականներին՝ «նաղդ» միլիոններ, թոշակառուներին` «նիսյա» խոստումներ
Քաղաքացիների վճարած հարկերի հաշվին տարեմուտին պետական պաշտոնյաներին ճոխ պարգևավճարներ բաժանող իշխանությունները 10 կամ 20 հազար դրամով թոշակները բարձրացնելը շռայլություն են համարում թոշակառուների համար։ Իրենց կարելի է միլիոններ ստանալ, իսկ 10 կամ 20 հազար դրամն ավելորդ են համարում թոշակառուի համար։
Ազգային ժողովի պատգամավորներին 3 մլն դրամ պարգևավճար տալու վրա էինք զարմանում, պարզվում է, կառավարությունում շատ ավելի շռայլ ու առատաձեռն են գտնվել իրենք իրենց նկատմամբ։ Տեղեկությունները հաստատվում են, որ տարեմուտին նախարարներին ընդհուպ 7-9 մլն դրամ պարգևավճար են վճարել։ Խոսքը 18-23 հազար դոլարի մասին է։
Այդ նույն տեղեկությունների համաձայն, Նիկոլ Փաշինյանի տարեվերջյան հավելավճարը կազմել է գրեթե 12 մլն դրամ։ Ու եթե այդպես է, նշանակում է՝ նա պետական բյուջեից ստացել է ավելի քան 31 հազար դոլար, մինչդեռ՝ անիմաստ է համարում թոշակառուին 10 հազար դրամ ավել թոշակ տալը։
Պակաս պարգևավճարներ չեն ստացել նաև մյուս բարձրաստիճան ու միջին դասի պաշտոնյաները։ Կրկին խոսքը միլիոնավոր դրամների մասին է։

"Naghd" millions to CP employees, "nisya" promises to pensioners
The authorities, which distribute lavish bonuses to government officials at the beginning of the year at the expense of taxes paid by citizens, consider increasing pensions by 10 or 20 thousand drams an extravagance for pensioners. They can get millions, but 10 or 20 thousand drams are considered unnecessary for a pensioner.
We were surprised to pay 3 million drams in bonuses to the deputies of the National Assembly, it turns out that the government is much more extravagant and generous towards themselves. The information is confirmed that at the beginning of the year up to 7-9 million drams of bonuses were paid to the ministers. It is about 18-23 thousand dollars.
According to the same information, Nikol Pashinyan's year-end bonus amounted to almost 12 million drams. And if so, it means that he received more than 31 thousand dollars from the state budget, while he considers it pointless to give the pensioner 10 thousand drams more pension.
Other high-ranking and middle-class officials did not receive lower bonuses either. Again, we are talking about millions of drams.