Մուտք գործել միա՛յն առջևի դռնից, վճարել ուղևորության սկզբում՝ մետաղադրամ ընդունող սարքերի միջոցով, դուրս գալ հետևի դռնով․ նոր ավտոբուսների առաջին խմբաքանակը վաղը գիծ դուրս կգա (տեսանյութ)
Տրանսպորտային բարեփոխումների շրջանակում մայրաքաղաքում վաղը՝ դեկտեմբերի 12-ին սկսում է աշխատանքը հանրային տրանսպորտի նոր շարժակազմը։ Կարևոր է իմանալ, որ նոր ավտոբուսներ պետք է մուտք գործել միա՛յն առջևի դռնից, վճարել ուղևորության սկզբում՝ մետաղադրամ ընդունող սարքերի միջոցով և ուղևորության վերջում ավտոբուսից դուրս գալ հետևի դռնով։ Այս մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանից։
Մինչև միասնական էլեկտկրոնային տոմսային համակարգին անցնելը, վճարման սարքը կընդունի միայն 100 դրամանոց մետաղադրամներ։ Խնդրում ենք ավտոբուսից օգտվելիս ունենալ 100 դրամանոց մետաղադրամներ։
Բարի երթ։
Դեկտեմբերի 12-ից միջին դասի նոր ավտոբուսներով կսպասարկվեն Երևանի ներհամայնքային ավտոբուսային հետևյալ երթուղիները՝ 3,20,97,99:
Նոր երթուղիների սպասարկումը կիրականացվի, համապատասխանաբար, 18,13,16,16 միավոր շարժակազմերով՝ հետևյալ ուղեգծերով.
h. 3 երթուղի
ՀԱԹ - ՆՈՐ ՆՈՐՔԻ 9-ՐԴ ԶԱՆԳՎԱԾ
ՀԱԹ (ս.կ.) - Ա.Բաբաջանյան - Րաֆֆու - Սեբաստիայի - Լենինգրադյան - Կիևյան - Կասյան փ-ներ - Կոմիտասի պ. - Դ.Անհաղթի - Ռուբինյանց փ-ներ - Գայի պ. - Մուրադյան - Դավիթ Բեկի - Ավետիսյան - Վիլնյուսի փ-ներ - Նոր Նորքի 9-րդ զ/ծ (վ.կ.):
Հետադարձը` նույն ուղեգծով:
h. 20 երթուղի
ՆՈՐ ՆՈՐՔԻ 7-ՐԴ ԶԱՆԳՎԱԾ - ԱՎԱՆ - ԵՐԵՎԱՆԻ ՔԱՂԱՔԱՊԵՏԱՐԱՆ
Նոր Նորքի 7-րդ զ/ծ (Դավիթ Բեկի – Ավետիսյան փ-ների խաչմերուկ) (ս.կ.) - Ավետիսյան – Մինսկի – Միկոյան – Բ․Մուրադյան փ-ներ – Գայի պող․ - Ստեփանյան – Մոլդովական – Վախթանգովի փ-ներ - Ավան (Դուրյան թաղ.) - Սաֆարյան - Խուդյակովի - Ալմաթիի - Մարշալ Բաբաջանյան - Աճառյան փ-ներ - Մյասնիկյան պ - Աբովյան պուր. - Աբովյան - Կորյունի - Նալբանդյան փ-ներ- Սայաթ Նովայի - Մաշտոցի պ-ներ - Խորենացու - Բեյրութի - Գր.Լուսավորչի փ-ներ - Երևանի քաղաքապետարան (վ.կ.):
Հետադարձը` Գր.Լուսավորչի փ. - Մաշտոցի պ. - Մոսկովյան - Աբովյան փ-ներ, շարունակությունը` նույն ուղեգծով:
h. 97 երթուղի
ԷՐԵԲՈՒՆՈԻ ԶԱՆԳՎԱԾ - ՆՈՐ ՆՈՐՔԻ 1-ԻՆ ԶԱՆԳՎԱԾ
Էրեբունու զ/ծ (ս.կ.) - Տիտոգրադյան - Այվազովսկու - Էրեբունու փ-ներ - Արցախի - Տ.Մեծի պ-ներ - Հանրապետության հրապարակ - Ամիրյան փ. - Մաշտոցի - Մարշալ Բաղրամյան պ-ներ - Կասյան փ.-Կոմիտասի պ.-Դ.Անհաղթի – Ռուբինյանց փ-ներ - Գայի պ. - Լվովյան փ. - Նոր Նորքի 1-ին զ/ծ (վ.կ.):
Հետադարձը ` նույն ուղեգծով:
h. 99 երթուղի
ՀԱԹ – ՈՒՌՈՒՑՔԱԲԱՆՈՒԹՅԱՆ ԻՆՍՏԻՏՈՒՏ
ՀԱԹ (ս.կ.)- Ա.Բաբաջանյան - Րաֆֆու-Սեբաստիայի փ-ներ-Ծով.Իսակովի պ.- «Հաղթանակ» կ-ջ -Արգիշտիի - Գր.Լուսավորչի - Ագաթանգեղոսի - Խանջյան - Մոսկովյան - Աբովյան փ-ներ - Աբովյան պուր.- Սարալանջի փ - Ազատության պ. - Ներսիսյան - Ուլնեցու - Հասրաթյան - Քանաքեռցու - Ֆանարջյան փ-ներ - Ուռուցքաբանության ինստիտուտ(վ.կ):
Հետադարձը` նույնը ուղեգծով:
Միաժամանակ, առանձին ճանապարհահատվածներում իրականացվող շինարարական աշխատանքներով և տեխնիկական հարցերով պայմանավորված ժամանակավորապես.
- ավտոբուսային հ.97 երթուղին կշահագործվի մինչև Նոր Նորքի 1-ին զանգված Նանսենի փողոցով՝ Լվովյան փողոցի փոխարեն.
- ավտոբուսային հ.99 երթուղին կշահագործվի մինչև Ուլնեցու փողոցի վերջնամաս՝ շրջանցելով Հասրաթյան, Քանաքեռցու, Ֆանարջյան փողոցները:

Входите только через переднюю дверь, платите в начале поездки через монетоприемники, выходите через заднюю дверь. Завтра на линию выйдет первая партия новых автобусов (видео)
В рамках транспортной реформы новый подвижной состав общественного транспорта начнет работать в столице уже завтра, 12 декабря. Важно знать, что в новые автобусы необходимо входить только через парадную дверь, платить в начале поездки в монетоприемниках и выходить из автобуса через заднюю дверь в конце поездки. Об этом сообщает мэрия Еревана. До перехода на единую систему электронных билетов платежное устройство будет принимать только монеты номиналом 100 драмов. При поездке на автобусе имейте с собой 100 драмовых монет. Желаю хорошей поездки. С 12 декабря новые автобусы среднего класса будут обслуживать следующие внутригородские автобусные маршруты Еревана: 3, 20, 97, 99. Обслуживание новых маршрутов будет осуществляться 18, 13, 16, 16 единицами подвижного состава соответственно на следующих маршрутах: х. 3 маршрута ШЛЯПА - 9-Й ЗВОН НЬЮ НОРКА ХАТ (ск.) - А. Бабаджанян - Раффу - Себастия - Ленинградян - Киевян - ул. Касяна - ул. Комитаса - Д. Анахти - ул. Рубинянц - ул. Гая - Мурадяна - улицы Давида Беки - Аветисяна - Вильнюсская - 9-я улица Нор Норка (с.к.). Обратно по тому же маршруту. час 20 маршрутов 7-Й РАЙОН НОР НОРКИ - АВАН - МАРИЯ ЕРЕВАНА 7-я улица Нор Норка (пересечение ул. Давида Беки - Аветисяна) - Аветисян - Минск - Микояна - ул. Б.Мурадяна - пр. Гая - Степаняна - Молдовакан - улицы Вахтангова - Аван (Дурьяновский район) - Сафаряна - Худякови - Алматы - Маршала Бабаджаняна - улицы Ачаряна - ул. Мясникяна - парк Абовяна. - Улицы Абовяна - Корюни - Налбандяна - Саят-Новаи - Улицы Маштоца - Хоренаци - Бейрут - Гр. Улицы Лусаворца - Мэрия Еревана (с.к.). Возвращение: гр. Лусаворц ул. - ул. Маштоца. - проспекты Московяна - Абовяна, продолжение по тому же маршруту. час Маршрут 97 ЭРЕБУНО ЗВОНОК - НОВЫЙ НОРКИ ЗВОНОК 1 Улица Эребуни (ск.) - Титоградяна - Айвазовского - Улицы Эребуни - Арцах - Улицы Т.Меца - Площадь Республики - улица Амиряна. - Маштоца - ул. Маршала Баграмяна - ул. Касяна - ул. Комитаса - Д. Анахти - ул. Рубинянц - ул. Гая - ул. Львовяна - 1-й с/с Нор Норка (в.к.). Обратно – по тому же маршруту. час 99 маршрутов ШЛЯПА - ИНСТИТУТ ОНКОЛОГИИ ШАПКА (ск.) - А. Бабаджанян - ул. Раффу-Себастии - Цов. Исакова ул. – ул. «Ахтанак» – Аргиштии – Гр. Лусаворц - Агатангегоси - Ханджян - Московян - ул. Абовяна - ул. Абовяна - ул. Сараланджи - ул. Азатутян - Нерсисян - Улнецу - Асратяна - улицы Канакерцу - Фанарджяна - Институт онкологии (в.к.). Обратно – тот же маршрут. При этом временно из-за строительных работ и технических проблем на отдельных участках дороги. - автобусный маршрут №97 будет курсировать до 1-го массива Нор Норка по улице Нансена вместо улицы Львовяна. - Автобусный маршрут №99 будет курсировать до конца улицы Улнецу, минуя улицы Асратяна, Канакерцу, Фанарджяна.