Մուտք գործել միա՛յն առջևի դռնից, վճարել ուղևորության սկզբում՝ մետաղադրամ ընդունող սարքերի միջոցով, դուրս գալ հետևի դռնով․ նոր ավտոբուսների առաջին խմբաքանակը վաղը գիծ դուրս կգա (տեսանյութ)
Տրանսպորտային բարեփոխումների շրջանակում մայրաքաղաքում վաղը՝ դեկտեմբերի 12-ին սկսում է աշխատանքը հանրային տրանսպորտի նոր շարժակազմը։ Կարևոր է իմանալ, որ նոր ավտոբուսներ պետք է մուտք գործել միա՛յն առջևի դռնից, վճարել ուղևորության սկզբում՝ մետաղադրամ ընդունող սարքերի միջոցով և ուղևորության վերջում ավտոբուսից դուրս գալ հետևի դռնով։ Այս մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանից։
Մինչև միասնական էլեկտկրոնային տոմսային համակարգին անցնելը, վճարման սարքը կընդունի միայն 100 դրամանոց մետաղադրամներ։ Խնդրում ենք ավտոբուսից օգտվելիս ունենալ 100 դրամանոց մետաղադրամներ։
Բարի երթ։
Դեկտեմբերի 12-ից միջին դասի նոր ավտոբուսներով կսպասարկվեն Երևանի ներհամայնքային ավտոբուսային հետևյալ երթուղիները՝ 3,20,97,99:
Նոր երթուղիների սպասարկումը կիրականացվի, համապատասխանաբար, 18,13,16,16 միավոր շարժակազմերով՝ հետևյալ ուղեգծերով.
h. 3 երթուղի
ՀԱԹ - ՆՈՐ ՆՈՐՔԻ 9-ՐԴ ԶԱՆԳՎԱԾ
ՀԱԹ (ս.կ.) - Ա.Բաբաջանյան - Րաֆֆու - Սեբաստիայի - Լենինգրադյան - Կիևյան - Կասյան փ-ներ - Կոմիտասի պ. - Դ.Անհաղթի - Ռուբինյանց փ-ներ - Գայի պ. - Մուրադյան - Դավիթ Բեկի - Ավետիսյան - Վիլնյուսի փ-ներ - Նոր Նորքի 9-րդ զ/ծ (վ.կ.):
Հետադարձը` նույն ուղեգծով:
h. 20 երթուղի
ՆՈՐ ՆՈՐՔԻ 7-ՐԴ ԶԱՆԳՎԱԾ - ԱՎԱՆ - ԵՐԵՎԱՆԻ ՔԱՂԱՔԱՊԵՏԱՐԱՆ
Նոր Նորքի 7-րդ զ/ծ (Դավիթ Բեկի – Ավետիսյան փ-ների խաչմերուկ) (ս.կ.) - Ավետիսյան – Մինսկի – Միկոյան – Բ․Մուրադյան փ-ներ – Գայի պող․ - Ստեփանյան – Մոլդովական – Վախթանգովի փ-ներ - Ավան (Դուրյան թաղ.) - Սաֆարյան - Խուդյակովի - Ալմաթիի - Մարշալ Բաբաջանյան - Աճառյան փ-ներ - Մյասնիկյան պ - Աբովյան պուր. - Աբովյան - Կորյունի - Նալբանդյան փ-ներ- Սայաթ Նովայի - Մաշտոցի պ-ներ - Խորենացու - Բեյրութի - Գր.Լուսավորչի փ-ներ - Երևանի քաղաքապետարան (վ.կ.):
Հետադարձը` Գր.Լուսավորչի փ. - Մաշտոցի պ. - Մոսկովյան - Աբովյան փ-ներ, շարունակությունը` նույն ուղեգծով:
h. 97 երթուղի
ԷՐԵԲՈՒՆՈԻ ԶԱՆԳՎԱԾ - ՆՈՐ ՆՈՐՔԻ 1-ԻՆ ԶԱՆԳՎԱԾ
Էրեբունու զ/ծ (ս.կ.) - Տիտոգրադյան - Այվազովսկու - Էրեբունու փ-ներ - Արցախի - Տ.Մեծի պ-ներ - Հանրապետության հրապարակ - Ամիրյան փ. - Մաշտոցի - Մարշալ Բաղրամյան պ-ներ - Կասյան փ.-Կոմիտասի պ.-Դ.Անհաղթի – Ռուբինյանց փ-ներ - Գայի պ. - Լվովյան փ. - Նոր Նորքի 1-ին զ/ծ (վ.կ.):
Հետադարձը ` նույն ուղեգծով:
h. 99 երթուղի
ՀԱԹ – ՈՒՌՈՒՑՔԱԲԱՆՈՒԹՅԱՆ ԻՆՍՏԻՏՈՒՏ
ՀԱԹ (ս.կ.)- Ա.Բաբաջանյան - Րաֆֆու-Սեբաստիայի փ-ներ-Ծով.Իսակովի պ.- «Հաղթանակ» կ-ջ -Արգիշտիի - Գր.Լուսավորչի - Ագաթանգեղոսի - Խանջյան - Մոսկովյան - Աբովյան փ-ներ - Աբովյան պուր.- Սարալանջի փ - Ազատության պ. - Ներսիսյան - Ուլնեցու - Հասրաթյան - Քանաքեռցու - Ֆանարջյան փ-ներ - Ուռուցքաբանության ինստիտուտ(վ.կ):
Հետադարձը` նույնը ուղեգծով:
Միաժամանակ, առանձին ճանապարհահատվածներում իրականացվող շինարարական աշխատանքներով և տեխնիկական հարցերով պայմանավորված ժամանակավորապես.
- ավտոբուսային հ.97 երթուղին կշահագործվի մինչև Նոր Նորքի 1-ին զանգված Նանսենի փողոցով՝ Լվովյան փողոցի փոխարեն.
- ավտոբուսային հ.99 երթուղին կշահագործվի մինչև Ուլնեցու փողոցի վերջնամաս՝ շրջանցելով Հասրաթյան, Քանաքեռցու, Ֆանարջյան փողոցները:

Enter through the front door only, pay at the start of the ride via coin-operated machines, exit through the back door. the first batch of new buses will go on the line tomorrow (video)
As part of the transport reforms, the new public transport rolling stock will start working in the capital tomorrow, December 12. It is important to know that new buses must be entered through the front door only, paid at the beginning of the trip using coin-operated machines, and exited the bus through the back door at the end of the trip. This is reported by the Yerevan Municipality. Until the transition to the unified electronic ticket system, the payment device will accept only 100 dram coins. Please have 100 dram coins when using the bus. Have a nice trip. From December 12, the following intra-community bus routes of Yerevan will be served by new middle-class buses: 3, 20, 97, 99. The service of the new routes will be carried out with 18, 13, 16, 16 units of rolling stock, respectively, on the following routes: h. 3 routes HAT - NEW NORK'S 9TH CALL HAT (s.k.) - A. Babajanyan - Raffu - Sebastiya - Leningradyan - Kievyan - Kasyan St. - Komitas St. - D. Anhaghti - Rubinyants St. - Gai St. - Muradyan - Davit Beki - Avetisyan - Vilnius streets - 9th street of Nor Nork (v.c.). The return is on the same route. h. 20 routes NOR NORKI 7TH DISTRICT - AVAN - YEREVAN CITY HALL 7th street of Nor Nork (intersection of Davit Beki - Avetisyan Sts.) - Avetisyan - Minsk - Mikoyan - B. Muradyan Sts - Gay Ave. - Stepanyan - Moldovakan - Vakhtangov streets - Avan (Duryan district) - Safaryan - Khudyakovi - Almaty - Marshal Babajanyan - Acharyan streets - Myasnikyan St. - Abovyan Park. - Abovyan - Koryuni - Nalbandian streets - Sayat Novai - Mashtots streets - Khorenatsi - Beirut - Gr. Lusavorc streets - Yerevan Municipality (v.c.). Return: Gr. Lusavorc str. - Mashtots st. - Moskovyan - Abovyan avenues, continuation along the same route. h. Route 97 EREBUNO CALL - NEW NORKI CALL 1 Erebuni street (s.k.) - Titogradyan - Aivazovsky - Erebuni streets - Artsakh - T.Mets streets - Republic square - Amiryan street. - Mashtots - Marshal Baghramyan St. - Kasyan St. - Komitas St. - D. Anhaghti - Rubinyants St. - Gai St. - Lvovyan str. - 1st f/s of Nor Nork (v.c.). Return - on the same route. h. 99 routes HAT - INSTITUTE OF ONCOLOGY HAT (s.k.) - A. Babajanyan - Raffu-Sebastia St. - Tsov. Isakov St. - "Haghtanak" St. - Argishtii - Gr. Lusavorc - Agatanghegosi - Khanjyan - Moskovyan - Abovyan St. - Abovyan St. - Saralanji St. - Azatutyan St. - Nersisyan - Ulnetsu - Hasratyan - Kanakertsu - Fanarjyan streets - Institute of Oncology (v.k.). Return - same route. At the same time, temporarily due to construction works and technical issues in separate road sections. - bus route No. 97 will be operated up to the 1st mass of Nor Nork along Nansen Street instead of Lvovyan Street. - bus route No. 99 will be operated until the end of Ulnetsu street, bypassing Hasratyan, Kanakertsu, Fanarjyan streets.