Ադրբեջանում Թուրքիայի դեսպանն ու ռազմական կցորդն այցելել են Արցախում ռուս-թուրքական համատեղ մոնիթորինգային կենտրոն
Ադրբեջանում Թուրքիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջահիթ Բաղջին, ինչպես նաև դեսպանության ռազմական կցորդ, բրիգադային գեներալ Զաքարիա Յալչընը այցելել են Արցախի՝ 44-օրյա պատերազմի արդյունքում Բաքվի վերահսկողության տակ անցած տարածքում հիմնված ռուս-թուրքական համատեղ մշտադիտարկման կենտրոն։
Այս մասին դեսպանը գրել է Twitter-ում։ Թուրք պաշտոնյաներին ներկայացվել է Կենտրոնի գործունեությունը։
Լեռնային Ղարաբաղի` ադրբեջանական կողմին անցած տարածքում ռուս-թուրքական համատեղ կենտրոնի գործունեությունը մեկնարկել է 2021 թվականի հունվարի 30-ին:

The Turkish ambassador and military attaché in Azerbaijan visited the joint Russian-Turkish monitoring center in Artsakh
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Turkey to Azerbaijan Jahit Bagji, as well as military attaché of the embassy, brigadier general Zakaria Yalchen, visited the joint Russian-Turkish monitoring center in Artsakh, which came under the control of Baku as a result of the 44-day war.
The ambassador wrote about this on Twitter. The activities of the Center were presented to the Turkish officials.
The operation of the Russian-Turkish joint center in the territory of Nagorno Karabakh, which passed to the Azerbaijani side, started on January 30, 2021.