Ավարտվել է ՀՀԿ Գործադիր մարմնի նիստը, որը վարել է Սերժ Սարգսյանը
Քիչ առաջ ավարտվել է ՀՀԿ Գործադիր մարմնի նիստը, որը վարել է ՀՀԿ նախագահ, ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը։
Այս մասին հայտնում են Հանրապետական կուսակցության գրասենյակից։
Քննարկվել են կուսակցության հերթական՝ 17-րդ համագումարի պատվիրակների ընտրության ընթացքը, համագումարին ներկայացվող փաստաթղթերի նախագծերը, կուսակցության միջազգային գործընկերության ընդլայնման, ինչպես նաեւ ընթացիկ հարցեր։
ՀՀԿ Գործադիր մարմինը հորդորում է համագումարի պատվիրակներին՝ շարունակվող համավարակի պայմաններում դրսեւորել առավելագույն պատասխանատվություն ինչպես սեփական, այնպես էլ այլոց առողջության նկատմամբ։
Համագումարի անցկացման վայրում պահպանվելու են հակահամաճարակային բոլոր կանոնները, ներառյալ անձնական պաշտպանության եւ հիգիենայի պարագաներով ապահովումը։
Համագումարի լուսաբանման հրավերը եւ լրագրողների հավատարմագրման պայմանները կհրապարակվեն դեկտեմբերի 13-ին։

Завершилось заседание исполнительного органа РПА под председательством Сержа Саргсяна
Недавно завершилось заседание исполнительного органа РПА под председательством председателя РПА, третьего президента РА Сержа Саргсяна.
Об этом сообщил офис Республиканской партии.
Обсужден ход выборов делегатов на 17-й съезд партии, проекты документов, которые будут представлены на съезд, расширение международного партнерства партии, а также текущие вопросы.
Исполнительный орган РПА призывает делегатов съезда проявить максимальную ответственность за свое и чужое здоровье в условиях продолжающейся пандемии.
На месте проведения съезда будут соблюдаться все противоэпидемические правила, включая обеспечение средствами индивидуальной защиты и гигиены.
Приглашение на освещение конгресса и условия аккредитации журналистов будут опубликованы 13 декабря.