Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցել է «Հանուն ժողովրդավարության» համաժողովի բացմանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցել է «Հանուն ժողովրդավարության» համաժողովի բացմանը, որն անցկացվել է առցանց: Համաժողովը կազմակերպվել է ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի նախաձեռնությամբ: Երկօրյա միջոցառմանը մասնակցում են ավելի քան հարյուր երկրի առաջնորդներ և ներկայացուցիչներ:
Այս մասին հայտնում է վարչապետի աշխատակազմը:
Համաժողովի բացմանը ելույթով հանդես է եկել Ջո Բայդենը, որից հետո մեկնարկել են պանելային քննարկումները:
Համաժողովին մասնակցում են նաև հասարակական կազմակերպությունների, մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչներ:
Երկօրյա քննարկումների օրակարգում են՝ ժողովրդավարության դեմ սպառնալիքներին դիմագրավելու, կոռուպցիայի դեմ պայքարին ու մարդու իրավունքների պաշտպանությանը վերաբերող հարցեր:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ելույթը «Հանուն ժողովրդավարության» համաժողովին նախատեսված է դեկտեմբերի 10-ին:

Nikol Pashinyan participated in the opening of the "For Democracy" conference
Prime Minister Nikol Pashinyan participated in the opening of the "For Democracy" forum, which was held online. The conference was organized by the initiative of US President Joe Biden. Leaders and representatives of more than a hundred countries are participating in the two-day event.
The prime minister's staff informs about this.
Joe Biden made a speech at the opening of the conference, after which the panel discussions started.
Representatives of non-governmental organizations and the private sector also participate in the conference.
On the agenda of the two-day discussions are issues related to confronting threats against democracy, the fight against corruption and the protection of human rights.
Prime Minister Nikol Pashinyan's speech at the "For Democracy" conference is scheduled for December 10.