Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցել է «Հանուն ժողովրդավարության» համաժողովի բացմանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցել է «Հանուն ժողովրդավարության» համաժողովի բացմանը, որն անցկացվել է առցանց: Համաժողովը կազմակերպվել է ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի նախաձեռնությամբ: Երկօրյա միջոցառմանը մասնակցում են ավելի քան հարյուր երկրի առաջնորդներ և ներկայացուցիչներ:
Այս մասին հայտնում է վարչապետի աշխատակազմը:
Համաժողովի բացմանը ելույթով հանդես է եկել Ջո Բայդենը, որից հետո մեկնարկել են պանելային քննարկումները:
Համաժողովին մասնակցում են նաև հասարակական կազմակերպությունների, մասնավոր հատվածի ներկայացուցիչներ:
Երկօրյա քննարկումների օրակարգում են՝ ժողովրդավարության դեմ սպառնալիքներին դիմագրավելու, կոռուպցիայի դեմ պայքարին ու մարդու իրավունքների պաշտպանությանը վերաբերող հարցեր:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ելույթը «Հանուն ժողովրդավարության» համաժողովին նախատեսված է դեկտեմբերի 10-ին:

Никол Пашинян принял участие в открытии конференции «За демократию»
Премьер-министр Никол Пашинян принял участие в открытии форума "За демократию", который прошел онлайн. Конференция была организована по инициативе президента США Джо Байдена. В двухдневном мероприятии принимают участие лидеры и представители более ста стран.
Об этом сообщает аппарат премьер-министра.
Джо Байден выступил с речью на открытии конференции, после чего начались панельные дискуссии.
В конференции также принимают участие представители неправительственных организаций и частного сектора.
В повестке дня двухдневных дискуссий вопросы, связанные с противодействием угрозам демократии, борьбой с коррупцией и защитой прав человека.
Выступление премьер-министра Никола Пашиняна на конференции "За демократию" запланировано на 10 декабря.