ՄՊՀ-ում քննարկվել են մտավոր սեփականության պահպանության ոլորտում համագործակցության հարցերը
Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի անդամներ Տիգրան Մարկոսյանը և Շուշան Սարգսյանն այսօր հյուրընկալել են Ռուսաստանի Դաշնությունում Ֆրանսիայի դեսպանության մտավոր սեփականության հարցերով խորհրդական Նելսոն Էմերիին և Վրաստանում և Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանությունների տնտեսական հարցերով կցորդ Ֆրանսուա-Անրի Կլոարեկին, տեղեկացնում է Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են մտավոր սեփականության, մասնավորապես ապրանքային նշանների պահպանությանն առնչվող խնդիրներ: ՄՊՀ ներկայացուցիչները ներկայացրել են ապրանքային նշանների կիրառմամբ տնտեսավարող սուբյեկտի և նրա գործունեության նկատմամբ շփոթություն առաջացնելու միջոցով անբարեխիղճ մրցակցության դրսևորումների օրենսդրական կարգավորումները:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել նաև Հայաստանում տնտեսական մրցակցության պաշտպանության մարտահրավերների և դրանց ուղղությամբ համագործակցության զարգացման հնարավորությունների շուրջ:

Вопросы сотрудничества в сфере защиты интеллектуальной собственности обсудили в МГУ
Члены Комиссии по защите конкуренции Тигран Маркосян и Шушан Саргсян сегодня приняли советника по интеллектуальной собственности посольства Франции в Российской Федерации Нельсона Эмери и атташе по экономическим вопросам посольств Франции в Грузии и Армении Франсуа-Анри Клоарека, сообщает Комиссия по защите конкуренции.
В ходе встречи обсуждались вопросы, связанные с защитой интеллектуальной собственности, в частности товарных знаков. Представители МГУ представили правовое регулирование проявлений недобросовестной конкуренции путем введения в заблуждение субъекта хозяйствования и его деятельности посредством использования товарных знаков.
Собеседники также обменялись мыслями о проблемах защиты экономической конкуренции в Армении и возможностях развития сотрудничества в их направлении.