Ռուս խաղաղապահները 9 տոննա մարդասիրական օգնություն են հասցրել Լեռնային Ղարաբաղ. ՌԴ ՊՆ
Ռուսական խաղաղապահ զորախմբի զինծառայողները Ստեփանակերտ են հասցրել ավելի քան 9 տոննա մարդասիրական բեռ Լեռնային Ղարաբաղի կարիքավոր բնակիչների և բազմազավակ ընտանիքների համար։ Այս մասին հայտնում է Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը:
Նշվում է, որ նախօրեին մարդասիրական օգնությունը հավաքվել է Մոսկվայում բարեգործական կազմակերպությունների կողմից և ՌԴ ՊՆ-ի Իլ-76 ինքնաթիռով տեղափոխվել է Երևան, որտեղից էլ ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի բեռնատարներով հասցվել է Ստեփանակերտ:
Հումանիտար օգնության շրջանակում 5 000 երեխայի համար նախատեսված են ամանորյա խաղալիքներ, գույք՝ մանկապարտեզների համար, անկողնային պարագաներ, հագուստ, կոշիկներ, դպրոցական պարագաներ:

Российские миротворцы доставили в Нагорный Карабах 9 тонн гуманитарной помощи. Министерство обороны Российской Федерации
Военнослужащие российских миротворческих сил доставили в Степанакерт более 9 тонн гуманитарного груза для нуждающихся жителей Нагорного Карабаха и многодетных семей. Об этом сообщает Минобороны России.
Отмечается, что вчера гуманитарная помощь была собрана благотворительными организациями в Москве и перевезена в Ереван самолетами Ил-76 Минобороны России, откуда на грузовиках российских миротворческих сил она была доставлена в Степанакерт.
В рамках гуманитарной помощи 5 тысячам детей запланированы елочные игрушки, оборудование для детских садов, постельное белье, одежда, обувь, школьные принадлежности.