Ռուս խաղաղապահները 9 տոննա մարդասիրական օգնություն են հասցրել Լեռնային Ղարաբաղ. ՌԴ ՊՆ
Ռուսական խաղաղապահ զորախմբի զինծառայողները Ստեփանակերտ են հասցրել ավելի քան 9 տոննա մարդասիրական բեռ Լեռնային Ղարաբաղի կարիքավոր բնակիչների և բազմազավակ ընտանիքների համար։ Այս մասին հայտնում է Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը:
Նշվում է, որ նախօրեին մարդասիրական օգնությունը հավաքվել է Մոսկվայում բարեգործական կազմակերպությունների կողմից և ՌԴ ՊՆ-ի Իլ-76 ինքնաթիռով տեղափոխվել է Երևան, որտեղից էլ ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի բեռնատարներով հասցվել է Ստեփանակերտ:
Հումանիտար օգնության շրջանակում 5 000 երեխայի համար նախատեսված են ամանորյա խաղալիքներ, գույք՝ մանկապարտեզների համար, անկողնային պարագաներ, հագուստ, կոշիկներ, դպրոցական պարագաներ:

Russian peacekeepers delivered 9 tons of humanitarian aid to Nagorno Karabakh. Ministry of Defense of the Russian Federation
07.12.2021
The servicemen of the Russian peacekeeping force delivered more than 9 tons of humanitarian cargo to Stepanakert for the needy residents of Nagorno Karabakh and families with many children. This is reported by the Ministry of Defense of Russia. It is noted that yesterday the humanitarian aid was collected by charitable organizations in Moscow and transported to Yerevan by Il-76 aircraft of the Russian Ministry of Defense, from where it was taken to Stepanakert by the trucks of the Russian peacekeeping troops. As part of the humanitarian aid, Christmas toys, equipment for kindergartens, bedding, clothes, shoes, school supplies are planned for 5,000 children.