Թրամփն «անհավասար հանդիպում» է անվանել Պուտին-Բայդեն գագաթնաժողովը
ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և նրա ամերիկացի գործընկեր Ջո Բայդենի միջև կայանալիք տեսաժողովն անվանել է «անհավասար հանդիպում» Վաշինգտոնի համար:
«Դա այն հանդիպումը չէ, որը ընդհանրապես պետք էր թույլատրել: Միևնույնն է, ինչ «Նյու Ինգլենդ Փեթրիոթս»-ին դուրս բերել դպրոցական թիմի դեմ»,- ասել է Թրամփը` ելույթ ունենալով ամերիկյան Newsmax հեռուստաալիքի եթերում:
Թրամփի կարծիքով՝ չնայած Պուտինի և Չինաստանի ղեկավար Սի Ծինփինի հետ դրական երկխոսությանը՝ իր քաղաքականությունը Մոսկվայի և Պեկինի հանդեմ ավելի կոշտ էր, քան Բայդենի վարչակազմի գործողությունները:
Հիշեցնենք, որ Բայդեն-Պուտին գագաթնաժողովը տեսակոնֆերանսի տեսքով նախատեսված է այսօր: Ուղիղ եթերով հեռարձակում չի նախատեսվում, սակայն լրագրողներին ցույց կտան առցանցա հանդիպման առաջին կադրերը:

Trump called the Putin-Biden summit an "unequal meeting".
Former US President Donald Trump called the upcoming video conference between Russian President Vladimir Putin and his American counterpart Joe Biden an "unequal meeting" for Washington.
"It is not a match that should have been allowed at all. It's the same as putting the New England Patriots against the school team," Trump said while speaking on the American Newsmax TV channel.
According to Trump, despite positive dialogue with Putin and Chinese leader Xi Jinping, his policy towards Moscow and Beijing was tougher than the actions of the Biden administration.
We remind you that the Biden-Putin summit is planned for today in the form of a video conference. Live broadcasting is not planned, but journalists will be shown the first footage of the online meeting.