Բայդենի հրամանով՝ ԱՄՆ-ում դրոշները կխոնարհեն ի հիշատակ մահացած սենատոր Բոբ Դոուլի
ԱՄՆ-ի նախագահ Ջո Բայդենը կարգադրել է խոնարհել դրոշները երկրի կառավարական շենքերի վրա ի հիշատակ հանրապետական սենատոր և 1996 թվականի ընտրություններում ԱՄՆ-ի նախագահի թեկնածու Բոբ Դոուլի (Ռոբերտ Ջոզեֆ Դոուլի), որը կյանքից հեռացել է 98 տարեկան հասակում:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին ասված է այն հաղորդագրության մեջ, որը դեկտեմբերի 5-ին տարածել է Սպիտակ տան մամուլի ծառայությունը:
ԱՄՆ-ի դրոշները խոնարհված կլինեն երկրի պետական շենքերի, այդ թվում Սպիտակ տան վրա, ինչպես նաև բոլոր դեսպանատների, ռազմակայանների և նավերի վրա: Ռոբերտ Դոուլը 27 տարի՝ 1969-ից մինչև 1996 թվականը, ԱՄՆ-ի Կոնգրեսի Սենատում ներկայացրել է Կանզասի նահանգը, իսկ մինչ այդ ութ տարի եղել է Ներկայացուցիչների պալատի անդամ: 1996 թվականի նախագահական ընտրություններում նա եղել է հանրապետականների թեկնածուն, սակայն տանուլ է տվել դեմոկրատ Բիլ Քլինթոնին, որը վերընտրվել է երկրորդ ժամկետով: Ինչպես նշում է Reuters գործակալությունը, փետրվարին Դոուլը հայտնել է, որ իր մոտ ախտորոշել են թոքերի քաղցկեղ:

По приказу Байдена в США будут спущены флаги в память о покойном сенаторе Бобе Доуле.
Президент США Джо Байден распорядился приспустить флаги на правительственных зданиях страны в память о сенаторе-республиканце и кандидате в президенты США на выборах 1996 года Бобе Доули (Роберт Джозеф Доули), скончавшемся в возрасте 98 лет.
Как сообщает "Арменпресс", об этом говорится в сообщении, распространенном 5 декабря пресс-службой Белого дома.
Флаги США будут приспущены на правительственных зданиях, включая Белый дом, а также на всех посольствах, военных базах и кораблях. Роберт Доул представлял штат Канзас в Сенате США 27 лет, с 1969 по 1996 год, а до этого в течение восьми лет был членом Палаты представителей. На президентских выборах 1996 года он был кандидатом от республиканской партии, но проиграл демократу Биллу Клинтону, который был переизбран на второй срок. Как сообщает Reuters, в феврале Доул объявил, что у него диагностирован рак легких.