Նախնական արդյունքներով՝ ՏԻՄ ընտրություններում ՔՊ-ն հաղթանակ է տարել Աշտարակում, Ջերմուկում, Արտաշատում, պարտվել՝ Ապարանում, Աբովյանում, Մասիսում. ԿԸՀ
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հրապարակել է 36 համայնքներում դեկտեմբերի 5-ին կայացած ՏԻՄ ընտրությունների նախնական արդյունքները:
Նախնական արդյունքներով Արմավիրի մարզի Վաղարշապատ համայնքում հաղթել է իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը: ՔՊ-ն Վաղարշապատում ստացել է 5776 ձայն: Իշխող ուժին հաջորդում է «Էջմիածին» դաշինքը, որը ստացել է 3872 ձայն:
ՔՊ-ն հաղթանակ է տարել Արագածոտնի մարզի Աշտարակ համայնքում՝ հավաքելով 14732 ձայն: ՀՅԴ-ն Աշտարակում ստացել է 2730 ձայն, «Հայրենիք» կուսակցությունը՝ 1176 ձայն:
Արագածոտնի մարզի Թալին համայնքում ՔՊ-ն ստացել է 5037 ձայն, «Զարթոնք»-ը՝2882, «Հայք»-ը՝ 1624, «Մեր համայնքը» դաշինքը՝ 1258 ձայն:
ՔՊ-ն վստահ հաղթանակ է տարել նաև Արարատի մարզի Արտաշատ համայնքում՝ ստանալով 19794 ձայն: «Օրենք և արդարություն» կուսակցությունը երկրորդն է՝ 9072 ձայնով:
Արարատի մարզի Արարատ համայնքում ևս ամենաշատ ձայները ստացել է «Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը: Իշխող ուժի օգտին քվեարկել է 4988 ընտրող: Ձայների քանակով երկրորդը «Իմ հզոր համայնք» կուսակցությունն է՝ հավաքած 4153 ձայնով:
Արարատի մարզի Մասիս համայնքում հաղթել է «Դավիթ Համբարձումյան» դաշինքը՝ հավաքելով 14943 ձայն: ՔՊ-ն ստացել է 13461 ձայն:
Լոռու մարզի Վանաձոր համայնքում ամենաշատ ձայները ստացել է «Մամիկոն Ասլանյան» դաշինքը: Դաշինքի օգտին քվեարկել է 12810 ընտրող: Իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության օգտին քվեարկել է 8295 ընտրող: «Հայաստանի աշխատավորական սոցիալիստական» կուսակցությունը հավաքել է 4809 ձայն:

По предварительным итогам, КП победила в Аштараке, Джермуке, Арташате и проиграла в Апаране, Абовяне, Масисе. ЦИК
Центризбирком опубликовал предварительные итоги выборов в местные органы власти, состоявшихся 5 декабря в 36 населенных пунктах. По предварительным итогам, в общине Вагаршапат Армавирского марза победу одержала правящая партия "Гражданский договор". ХП получила в Вагаршапате 5776 голосов. За правящей властью следует блок "Эчмиадзин", получивший 3872 голоса. В общине Аштарак Арагацотнского марза ХП победила, набрав 14732 голоса. АРФД получила в Аштараке 2730 голосов, партия "Айреник" - 1176 голосов. В общине Талин Арагацотнского марза "КП" получила 5037 голосов, "Зартонк" - 2882, "Айк" - 1624, альянс "Мер камайбаты" - 1258 голосов. КП одержала уверенную победу и в общине Арташат Араратской области, получив 19794 голоса. На втором месте - партия "Право и справедливость" с 9072 голосами. "Гражданское соглашение" также получило наибольшее количество голосов в общине Арарат Араратской области. За правящую партию проголосовали 4988 избирателей. Второе место по количеству голосов занимает партия "Мое мощное сообщество" с 4153 голосами. В общине Масис Араратской области победу одержал блок "Давит Амбарцумян", набрав 14943 голоса. КП получила 13 461 голос. В общине Ванадзор Лорийской области блок "Мамикон Асланян" получил наибольшее количество голосов. За альянс проголосовали 12 810 избирателей. За правящую партию "Гражданское соглашение" проголосовали 8295 избирателей. Лейбористская социалистическая партия Армении набрала 4809 голосов.