Նախնական արդյունքներով՝ ՏԻՄ ընտրություններում ՔՊ-ն հաղթանակ է տարել Աշտարակում, Ջերմուկում, Արտաշատում, պարտվել՝ Ապարանում, Աբովյանում, Մասիսում. ԿԸՀ
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հրապարակել է 36 համայնքներում դեկտեմբերի 5-ին կայացած ՏԻՄ ընտրությունների նախնական արդյունքները:
Նախնական արդյունքներով Արմավիրի մարզի Վաղարշապատ համայնքում հաղթել է իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը: ՔՊ-ն Վաղարշապատում ստացել է 5776 ձայն: Իշխող ուժին հաջորդում է «Էջմիածին» դաշինքը, որը ստացել է 3872 ձայն:
ՔՊ-ն հաղթանակ է տարել Արագածոտնի մարզի Աշտարակ համայնքում՝ հավաքելով 14732 ձայն: ՀՅԴ-ն Աշտարակում ստացել է 2730 ձայն, «Հայրենիք» կուսակցությունը՝ 1176 ձայն:
Արագածոտնի մարզի Թալին համայնքում ՔՊ-ն ստացել է 5037 ձայն, «Զարթոնք»-ը՝2882, «Հայք»-ը՝ 1624, «Մեր համայնքը» դաշինքը՝ 1258 ձայն:
ՔՊ-ն վստահ հաղթանակ է տարել նաև Արարատի մարզի Արտաշատ համայնքում՝ ստանալով 19794 ձայն: «Օրենք և արդարություն» կուսակցությունը երկրորդն է՝ 9072 ձայնով:
Արարատի մարզի Արարատ համայնքում ևս ամենաշատ ձայները ստացել է «Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը: Իշխող ուժի օգտին քվեարկել է 4988 ընտրող: Ձայների քանակով երկրորդը «Իմ հզոր համայնք» կուսակցությունն է՝ հավաքած 4153 ձայնով:
Արարատի մարզի Մասիս համայնքում հաղթել է «Դավիթ Համբարձումյան» դաշինքը՝ հավաքելով 14943 ձայն: ՔՊ-ն ստացել է 13461 ձայն:
Լոռու մարզի Վանաձոր համայնքում ամենաշատ ձայները ստացել է «Մամիկոն Ասլանյան» դաշինքը: Դաշինքի օգտին քվեարկել է 12810 ընտրող: Իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության օգտին քվեարկել է 8295 ընտրող: «Հայաստանի աշխատավորական սոցիալիստական» կուսակցությունը հավաքել է 4809 ձայն:

According to preliminary results, CP won in Ashtarak, Jermuk, Artashat and lost in Aparan, Abovyan, Masis. CEC
The Central Electoral Commission has published the preliminary results of local government elections held on December 5 in 36 communities.
According to preliminary results, the ruling "Civil Contract" party won in Vagharshapat community of Armavir marz. CP received 5776 votes in Vagharshapat. The ruling power is followed by the "Echmiadzin" bloc, which received 3,872 votes.
CP won in Ashtarak community of Aragatsotn marz, collecting 14732 votes. ARF received 2730 votes in Ashtarak, Hayrenik party - 1176 votes.
In Talin community of Aragatsotn marz, KP received 5037 votes, "Zartonk" - 2882, "Hayk" - 1624, "Mer kamaybaty" alliance - 1258 votes.
CP won a sure victory also in Artashat community of Ararat marz, receiving 19794 votes. "Law and Justice" party is second with 9072 votes.
"Civil Agreement" also received the most votes in Ararat community of Ararat marz. 4988 voters voted for the ruling party. The second place with the number of votes is "My Powerful Community" party with 4153 votes.
"Davit Hambardzumyan" alliance won in Masis community of Ararat marz, collecting 14943 votes. CP received 13,461 votes.
"Mamikon Aslanyan" alliance received the most votes in Vanadzor community of Lori region. 12,810 voters voted for the alliance. 8295 voters voted for the ruling "Civil Agreement" party. The Labor Socialist Party of Armenia collected 4,809 votes.