Իջևանում պարեկները «Mercedes»-ի վարորդի մոտ լիցքավnրված ինքնшձիգ են հայտնաբերել․ նա եղել է ոչ սթափ վիճակում
Դեկտեմբերի 19-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Տավուշի մարզում։ Ժամը 06։10-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Պարեկային ծառայության Տավուշի մարզի գումարտակի 1-ին վաշտի պարեկները՝ գումարտակի հրամանատար Արմեն Բեժանյանի, գումարտակի հրամանատարի տեղակալ Պողոս Մոսինյանի գլխավորությամբ, ծառայության ընթացքում Իջևան համայնքի Անկախության փողոցում կագնեցրել են Տավուշի մարզի բնակիչ 41-ամյա Արմեն Ս․-ի վարած «Mercedes» մակնիշի ավտոմեքենան, որի ստուգմամբ պարզվել է, որ վարորդը տրանսպորտային միջոցը վարել է ոչ սթափ վիճակում, հայտնում է Shamshyan.com-ը։
Պարեկները համապատասխան արձանագրություն կազմելու ժամանակ վարորդի համազգեստի տակ նկատել են ինչ-որ առարկա և առաջարկել են արձակել համազգեստը, որից հետո վերջինս արձակել է համազգեստը և տեսել են, որ զինվորական համազգեստի տակ թաքցրել է ինքնաձիգ՝ առանց գործարանային համարի և ինքնաձիգի փամփշտատուփ՝ լիցքավորված թվով 24 հատ 7,62 տրամաչափի փամփուշտներով, որի վերաբերյալ Արմեն Ս․-ն պարեկներին հայտնել է, որ այն պատկանել է հանգուցյալ հորը և կրում է ինքնապաշտպանության նպատակով։
Գ․ Շամշյանի տեղեկություններով Արմեն Ս․-ն ձերբակալվել է զենք-զինամթերք պահելու կասկածանքով և կազմված փաստաթղթերի հետ ներկայացվել է ՀՀ Քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչություն, որտեղ նախաձեռնված քրեական վարույթի շրջանակներում դեկտեմբերի 19-ին տեղափոխվել է ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Իջևանի բաժնի ձերբակալվածների պահման վայր:

В Иджеване патрули обнаружили возле водителя «Мерседеса» заряженный автомат. он был пьян
19 декабря ЧП произошло в Тавушской области. Около 06:10 патрули 1-й роты Тавушского марзового батальона Полицейско-патрульной службы МВД РА во главе с командиром батальона Арменом Бежаняном и заместителем командира батальона Погосом Мосиняном на улице Независимости города Иджеван остановили автомобиль марки "Мерседес", которым управлял 41-летний житель Тавушской области Армен С. сообщество. Он управлял транспортным средством в состоянии алкогольного опьянения, сообщает Shamshyan.com.
При составлении протокола патрульные заметили предмет под формой водителя и предложили снять форму, после чего последний снял форму и увидел, что под военной формой он спрятал винтовку без заводского номера и патронную коробку для винтовки, снаряженной 24 патронами калибра 7,62, о чем Армен С. сообщил патрульным, что она принадлежит его покойному отцу и носит ее в целях самообороны.
В. По информации Шамшяна, Армен С. был арестован по подозрению в хранении оружия и боеприпасов и с подготовленными документами передан в Тавушское областное следственное управление Следственного комитета РА, откуда 19 декабря в рамках возбужденного уголовного дела был переведен в следственный изолятор Иджеванского отдела Общественной полиции МВД РА.