Արթիկում կանխվել է 24-ամյա աղջկա ինքնաuպանության փորձը
Այսօր՝ փետրվարի 6-ին, ՀՀ ՆԳՆ ՓԾ Արթիկի հրշեջ-փրկարարական ջոկատի փրկարարները, Շիրակի մարզային փրկարարական վարչության պետի տեղակալ Ադամյանի և ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության Պարեկային ծառայության Շիրակի մարզի գումարտակի 2-րդ վաշտի 2-րդ դասակի պարեկները և ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության Շիրակի մարզի քրեական վարչության ծառայողները Արթիկ քաղաքում կանխել են քաղաքացու ինքնասպանության փորձը, հայտնում է Shamshyan.com-ը։
Օպերատիվորեն ժամանել են Արթիկի փրկարարները, պարեկներն ու Շիրակի մարզի քրեական ոստիկանները, որոնց էլ հաջողվել է փրկել 24-ամյա աղջկա կյանքը, ում տեղում Արթիկի հիվանդանոցի բժիշկները նախ բուժօգնություն են ցուցաբերել, ապա ՊԾ Շիրակի մարզի գումարտակի 2-րդ վաշտի 2-րդ դասակի պարեկներ Ժիլբերտ Մարգարյանի և Հովսեփ Բեյբությանի ուղեկցությամբ տեղափոխել են ոստիկանության Արթիկի բաժին։
Դեպքի փաստով ոստիկանության Արթիկի բաժնում փաստաթղթեր են նախապատրաստվում, որոնք հնարավոր է կփոխանցվեն ՀՀ Քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզի քննչական վարչության Արթիկի և Անիի քննչական բաժին։

A 24-year-old girl's suicide attempt was prevented in Artik
Today, on February 6, the rescuers of the Artik fire-rescue squad of the RA Ministry of Internal Affairs, the deputy head of the Shirak Marz Rescue Department Adamyan and the patrolmen of the 2nd platoon of the 2nd company of the Shirak Marz Battalion of the RA MIA Police Patrol Service and the officers of the Criminal Department of the Criminal Police of the RA MIA Police in the city of Artik report a suicide attempt of a citizen. is Shamshyan.com.
Artik rescuers, patrols and Shirak marz criminal police arrived promptly, and they managed to save the life of the 24-year-old girl, who was first treated by the doctors of the Artik hospital, then she was taken to the Artik police station, accompanied by patrolmen of the 2nd platoon of the 2nd company of the Shirak Marz battalion, Gilbert Margaryan and Hovsep Beibutyan.
Due to the fact of the incident, documents are being prepared in the Artik department of the police, which will possibly be transferred to the Artik and Ani investigative department of the investigative department of the Shirak region of the RA Investigative Committee.