Արթիկում կանխվել է 24-ամյա աղջկա ինքնաuպանության փորձը
Այսօր՝ փետրվարի 6-ին, ՀՀ ՆԳՆ ՓԾ Արթիկի հրշեջ-փրկարարական ջոկատի փրկարարները, Շիրակի մարզային փրկարարական վարչության պետի տեղակալ Ադամյանի և ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության Պարեկային ծառայության Շիրակի մարզի գումարտակի 2-րդ վաշտի 2-րդ դասակի պարեկները և ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության Շիրակի մարզի քրեական վարչության ծառայողները Արթիկ քաղաքում կանխել են քաղաքացու ինքնասպանության փորձը, հայտնում է Shamshyan.com-ը։
Օպերատիվորեն ժամանել են Արթիկի փրկարարները, պարեկներն ու Շիրակի մարզի քրեական ոստիկանները, որոնց էլ հաջողվել է փրկել 24-ամյա աղջկա կյանքը, ում տեղում Արթիկի հիվանդանոցի բժիշկները նախ բուժօգնություն են ցուցաբերել, ապա ՊԾ Շիրակի մարզի գումարտակի 2-րդ վաշտի 2-րդ դասակի պարեկներ Ժիլբերտ Մարգարյանի և Հովսեփ Բեյբությանի ուղեկցությամբ տեղափոխել են ոստիկանության Արթիկի բաժին։
Դեպքի փաստով ոստիկանության Արթիկի բաժնում փաստաթղթեր են նախապատրաստվում, որոնք հնարավոր է կփոխանցվեն ՀՀ Քննչական կոմիտեի Շիրակի մարզի քննչական վարչության Արթիկի և Անիի քննչական բաժին։

В Артике предотвращена попытка самоубийства 24-летней девушки
Сегодня, 6 февраля, спасатели Артикского пожарно-спасательного отряда МВД РА, заместитель начальника Спасательного управления Ширакского марза Адамян и патрульные 2-го взвода 2-й роты Ширакского марзового батальона Патрульной службы полиции МВД РА и сотрудники уголовного отдела криминальной полиции Полиции МВД РА в городе Артик сообщают о попытке самоубийства гражданина. это Shamshyan.com.
Спасатели Артика, патрули и криминальная полиция Ширакского марза прибыли оперативно, и им удалось спасти жизнь 24-летней девушки, которую сначала оказали помощь врачи больницы Артика, затем ее доставили в отделение полиции Артика в сопровождении патрульных 2-го взвода 2-й роты батальона Ширакского марза Гилберта Маргаряна и Овсепа Бейбутяна.
По факту происшествия в Артикском отделе полиции готовятся документы, которые, возможно, будут переданы в Артикский и Анийский следственный отдел следственного отдела Ширакской области Следственного комитета РА.