Միրզոյանը հայտնել է Հայաստանի պատրաստակամությունը՝ ըստ անհրաժեշտության աջակցելու Իրանից ՀՀ տարածքով Կանադայի քաղաքացիների տարհանմանը
Զրուցակիցները քննարկել են Մերձավոր Արևելքում ստեղծված իրավիճակը՝ երկուստեք կարևորելով ճգնաժամային պայմաններում սերտ փոխգործակցությունը։
Նախարար Միրզոյանն ընդգծել է ստեղծված իրավիճակի՝ բանակցությունների և խաղաղ կարգավորման միջոցով հանգուցալուծման հասնելու կարևորությունը:
Նախարար Միրզոյանը հայտնել է Հայաստանի պատրաստակամությունը՝ ըստ անհրաժեշտության աջակցելու ՀՀ տարածքով Կանադայի քաղաքացիների տարհանմանը։

Mirzoyan expressed Armenia's readiness to support the evacuation of Canadian citizens from Iran through the territory of Armenia, as necessary
The interlocutors discussed the situation in the Middle East, emphasizing close cooperation in crisis situations.
Minister Mirzoyan emphasized the importance of reaching a solution to the created situation through negotiations and peaceful settlement.
Minister Mirzoyan expressed Armenia's readiness to support the evacuation of Canadian citizens through the territory of Armenia, as necessary.