Ադրբեջանական հարձակումները նաեւ այն վայրերից են, որտեղ ներխուժել էին 2021թ. մայիսից. Թաթոյան
Ադրբեջանական հարձակումները ՀՀ խաղաղ բնակավայրերի նկատմամբ նաև ՀՀ ինքնիշխան տարածք ներխուժած վայրերից են. Այսինքն` Սյունիքի ու Գեղարքունիքի այն վայրերից, ճսնապարհներից, որտեղ ներխուժել էին ու անօրինական տեղակայվել 2021թ. մայիսից: Այս մասին հյտարարել է ՀՀ նախկին ՄԻՊ Արման Թաթոյանը:
Նա նաեւ նշել է. «Օրինակ` նշանառու հարձակման տակ են Գեղարքունիքի մարզի Սոթք, Նորաբակ, Կութ գյուղերը` դպրոցներից մինչև խաղաղ բնակիչների տներ:
Սյունիքում խաղաղ բնակավայրերը հարձակման են ենթարկում, կրակում են ինչպես Սյունիքի Կապան-Ճակատեն ճանապարհին, գյուղերի հարևանությամբ, այնպես էլ Սև լճի տարածք ներխուժած ու անօրինական տեղակայված ադրբեջանական դիրքերից:
Մշտապես եմ ասել, որ ինքնին ադրբեջանական զինված տեղակայումները ՀՀ գյուղերի հարևանությամբ կամ ճանապարհներին հանցավոր է, դա արդեն իսկ իրական սպառնալիք է մարդկանց կյանքին ու անվտանգությանը, բնակավայրերին, մեր ողջ երկրին:
Երեկվանից սկիզբ առած հարձակումները ադրբեջանական իշխանության հայատյացության ու թշնամանքի քաղաքականության բնական շարունակությունն են: Այդքան ապացուցել եմ, որ դա չի դադարելու, քանի որ Ադրբեջանում սեփական իշխանությունը պահպանելու միջոց է:

Azerbaijani attacks are also among the places where they invaded in 2021. from May. Tatoyan
Azerbaijan's attacks on the peaceful settlements of the Republic of Armenia are also one of the places where the sovereign territory of the Republic of Armenia was invaded. In other words, from the places and grassy roads of Syunik and Gegharkunik, where they were invaded and illegally deployed in 2021. from May. Arman Tatoyan, the former Minister of State for Human Rights of the Republic of Armenia, stated this.
He also noted. "For example, the villages of Sotk, Norabak, Kut in Gegharkunik marz are under sniper attack, from schools to the homes of civilians.
Peaceful settlements in Syunik are being attacked and fired at, both on the Kapan-Zhakaten road in Syunik, near the villages, and from the Azerbaijani positions that invaded and illegally located in the Black Lake area.
I have always said that Azerbaijani armed deployments in the vicinity of Armenian villages or on the roads are criminal, it is already a real threat to people's lives and security, settlements, our entire country.
The attacks that started yesterday are the natural continuation of the policy of Armenian hatred and enmity of the Azerbaijani government. I have proved so much that it will not stop, because it is a way to maintain one's own power in Azerbaijan.