Շարունակելու ենք պայքարը, բոլոր շինծու գործերը քանդվելու են․ Ռոբերտ Քոչարյանը մեկնաբանել է «Հայաստան» դաշինքի՝ կալանքի տակ պահվող պատգամավորների ազատ արձակումը
ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի ղեկավար Ռոբերտ Քոչարյանը հայտարարություն է տարածել «Հայաստան» դաշինքի՝ կալանքի տակ պահվող պատգամավորների ազատ արձակվելու կապակցությամբ։
Հայտարարությունը ներկայացնում ենք ստորև․
«Հարգելի հայրենակիցներ,
Արդարությունը վերականգնելու ճանապարհին այսօր կարևոր քայլ արձանագրվեց. ազատ արձակվեցին «Հայաստան» դաշինքի՝ տևականորեն ապօրինի կալանքի տակ պահվող պատգամավորներ Արմեն Չարչյանը, Մխիթար Զաքարյանը և Արթուր Սարգսյանը:
Ի սկզբանե ակնհայտ էր, որ այս հետապնդումը որևէ կապ չունի արդարադատության հետ: Սա այն ակնհայտ ապօրինություններից էր, որը հասկանալի էր անգամ իրավաբանությունից գիտելիքներ չունեցողների, բայց ոչ՝ այսօրվա դատախազության ու որոշ դատավորների համար:
Միասնական, կազմակերպված ու գրագետ պայքարի արդյունք էր ապօրինությունների այս շղթայի կոտրումը:
Մենք շարունակելու ենք պայքարը, բոլոր շինծու գործերը քանդվելու են, և վստահեցնում եմ՝ ապօրինություն գործած պաշտոնյաները սեփական մաշկի վրա զգալու են իսկական արդարադատության ուժը»։

Мы продолжим борьбу, все сфабрикованные произведения будут уничтожены. Роберт Кочарян прокомментировал освобождение находящихся под стражей депутатов блока "Армения"
Второй президент Республики Армения, лидер альянса "Армения" Роберт Кочарян выступил с заявлением в связи с освобождением задержанных депутатов альянса "Армения".
Мы приводим заявление ниже.
«Дорогие соотечественники,
Сегодня сделан важный шаг на пути восстановления справедливости. Незаконно задержанные на длительное время депутаты от блока «Айастан» Армен Чарчян, Мхитар Закарян и Артур Саргсян были освобождены.
С самого начала было очевидно, что это преследование не имеет ничего общего с правосудием. Это было одно из очевидных беззаконий, которое было понятно даже тем, кто не знает права, но не сегодняшней прокуратуре и некоторым судьям.
Разрыв этой цепи беззаконий стал результатом единой, организованной и грамотной борьбы.
Мы продолжим борьбу, все фейковые дела будут уничтожены, и уверяю вас, чиновники, совершившие беззакония, почувствуют силу истинного правосудия на своей шкуре».