Շարունակելու ենք պայքարը, բոլոր շինծու գործերը քանդվելու են․ Ռոբերտ Քոչարյանը մեկնաբանել է «Հայաստան» դաշինքի՝ կալանքի տակ պահվող պատգամավորների ազատ արձակումը
ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի ղեկավար Ռոբերտ Քոչարյանը հայտարարություն է տարածել «Հայաստան» դաշինքի՝ կալանքի տակ պահվող պատգամավորների ազատ արձակվելու կապակցությամբ։
Հայտարարությունը ներկայացնում ենք ստորև․
«Հարգելի հայրենակիցներ,
Արդարությունը վերականգնելու ճանապարհին այսօր կարևոր քայլ արձանագրվեց. ազատ արձակվեցին «Հայաստան» դաշինքի՝ տևականորեն ապօրինի կալանքի տակ պահվող պատգամավորներ Արմեն Չարչյանը, Մխիթար Զաքարյանը և Արթուր Սարգսյանը:
Ի սկզբանե ակնհայտ էր, որ այս հետապնդումը որևէ կապ չունի արդարադատության հետ: Սա այն ակնհայտ ապօրինություններից էր, որը հասկանալի էր անգամ իրավաբանությունից գիտելիքներ չունեցողների, բայց ոչ՝ այսօրվա դատախազության ու որոշ դատավորների համար:
Միասնական, կազմակերպված ու գրագետ պայքարի արդյունք էր ապօրինությունների այս շղթայի կոտրումը:
Մենք շարունակելու ենք պայքարը, բոլոր շինծու գործերը քանդվելու են, և վստահեցնում եմ՝ ապօրինություն գործած պաշտոնյաները սեփական մաշկի վրա զգալու են իսկական արդարադատության ուժը»։

We will continue the struggle, all fabricated works will be destroyed. Robert Kocharyan commented on the release of the MPs of the "Armenia" bloc, who are being held in custody
The second president of the Republic of Armenia, the leader of the "Armenia" alliance, Robert Kocharian, issued a statement in connection with the release of the detained deputies of the "Armenia" alliance.
We present the statement below.
"Dear compatriots,
Today, an important step was taken on the way to restore justice. Deputies Armen Charchyan, Mkhitar Zakaryan and Artur Sargsyan, who were illegally detained for a long time, of the Hayastan alliance were released.
It was obvious from the beginning that this pursuit had nothing to do with justice. This was one of the obvious illegalities, which was understandable even to those without knowledge of law, but not to today's prosecutor's office and some judges.
The breaking of this chain of illegalities was the result of a united, organized and competent struggle.
We will continue the struggle, all fake cases will be destroyed, and I assure you, the officials who committed illegalities will feel the power of true justice on their own skin."