Երրորդ հնարավորություն մի՛ տուր նրանց, ովքեր երկու անգամ ձախողել են․ Նարեկ Կարապետյանը՝ Փաշինյանի մասին (տեսանյութ)
08.02.2026
Երրորդ հնարավորություն մի՛ տուր նրանց, ովքեր երկու անգամ ձախողել են, հայտարարել է «Մեր ձևով» շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը՝ խոսելով Փաշինյանի ու նրա խոստումների մասին։
«8 տարի առաջ մեր երկրի ղեկավար դարձավ մի մարդ, ով ահավոր լավ խոստումներ էր մեզ տալիս։ Հիմնական խոստումը, որ Արցախն անվտանգ է լինելու, աղքատությունը լրիվ հաղթահարելու է, աշխատավարձերն է շատ բարձրացնելու։ Ինչի մասին ասես՝ խոստում տալիս էր։
Իր խոսք տված անվտանգությունից ոչինչ չմնաց, ունեցանք 3 պատերազմ, աղքատությունը չհաղթահարեցինք։ 2021-ին ինքը էլի սկսեց խոստումներ տալ։ Ասաց՝ 2-3 տարին մի քիչ խնդրահարույց էր, բայց հիմա կուղղեմ ամեն ինչ։ Ասաց՝ աղքատությունը մի հատ էլ կհաղթահարեմ, մեր ժողովուրդն ասաց՝ լավ, հավատացինք, այդ խոստմանն էլ հավատացինք։

Не давайте третьего шанса тому, кто терпит неудачу дважды. Нарек Карапетян о Пашиняне (видео)
Не давайте третьего шанса тем, кто дважды потерпел неудачу, - заявил координатор движения "Наш путь" Нарек Карапетян, говоря о Пашиняне и его обещаниях.
«Восемь лет назад руководителем нашей страны стал человек, который дал нам очень хорошие обещания. Главное обещание заключается в том, что Арцах будет в безопасности, бедность будет полностью преодолена, а зарплаты будут значительно увеличены. Что ни говорите, он пообещал.
От обещанной безопасности ничего не осталось, у нас было 3 войны, мы не преодолели бедность. В 2021 году он снова начал давать обещания. Он сказал: 2-3 года было немного проблематично, но сейчас все исправлю. Он сказал: «Я преодолею бедность еще раз», наши люди сказали: «Хорошо, мы верили, мы верили и в это обещание».