ԱՄՆ պետքարտուղարի տեղակալ Հելբերգը ևս կայցելի Հայաստան Վենսի հետ
ԱՄՆ պետքարտուղարի տնտեսական հարցերով տեղակալ Ջեյքոբ Հելբերգը ևս ԱՄՆ փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսի հետ միասին այցելելու է Հայաստան և Ադրբեջան փետրվարի 9-11-ը, Ազատության փոխանցմամբ, հայտնում է Պետդեպարտամենտը:
Պետդեպից նշվում է, որ նրա այցը Հայաստան և Ադրբեջան կնպաստի նախագահ Թրամփի խաղաղ ջանքերին և TRIPP-ի («Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման») առաջխաղացմանը:
Փոխնախագահ Վենսը Հայաստան և Ադրբեջան է այցելում ամրապնդելու ԱՄՆ-ի միջնորդությամբ ձեռք բերված խաղաղության համաձայնագիրը և առաջ մղելու «Թրամփի երթուղին»:

US Deputy Secretary of State Helberg will also visit Armenia with Vance
US Deputy Secretary of State for Economic Affairs Jacob Helberg, together with US Vice President JD Vance, will visit Armenia and Azerbaijan on February 9-11, the State Department reports.
The State Department notes that his visit to Armenia and Azerbaijan will contribute to President Trump's peace efforts and the promotion of TRIPP ("Trump's Path for International Peace and Prosperity").
Vice President Vance is visiting Armenia and Azerbaijan to strengthen the US-brokered peace deal and push the "Trump route."