Եթե մեր կնքած գործարքը բավարար չափով արդար և շահավետ չլինի, ապա Իրանի համար կսկսվեն շատ բարդ ժամանակներ․ Թրամփ
12.02.2026
Եթե մեր կնքած գործարքը բավարար չափով արդար և շահավետ չլինի, ապա Իրանի համար կսկսվեն շատ բարդ ժամանակներ, հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը։
«Մենք պետք է պայմանագիր կնքենք, հակառակ դեպքում շատ ծանր կլինի Իրանի համար։ Ես կխոսեմ իրանցիների հետ։ Եթե մենք չկարողանանք համաձայնության գալ նրանց հետ, մենք կանցնենք երկրորդ փուլին: Երկրորդ փուլը նրանց համար իսկապես ծանր կլինի։ Ես դրան չեմ ձգտում»,-նշել է Թրամփը։

Если сделка, которую мы заключим, окажется недостаточно справедливой и выгодной, то для Ирана наступят очень тяжелые времена. Трамп
12.02.2026
Если заключенная нами сделка не будет достаточно справедливой и выгодной, то для Ирана наступят очень тяжелые времена, заявил президент США Дональд Трамп.
"Мы должны подписать соглашение, иначе Ирану будет очень трудно. Я поговорю с иранцами. Если мы не сможем договориться с ними, мы пойдем на второй раунд. Второй раунд будет для них действительно тяжелым. Я не стремлюсь к этому", - заявил Трамп.