Եթե մեր կնքած գործարքը բավարար չափով արդար և շահավետ չլինի, ապա Իրանի համար կսկսվեն շատ բարդ ժամանակներ․ Թրամփ
12.02.2026
Եթե մեր կնքած գործարքը բավարար չափով արդար և շահավետ չլինի, ապա Իրանի համար կսկսվեն շատ բարդ ժամանակներ, հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը։
«Մենք պետք է պայմանագիր կնքենք, հակառակ դեպքում շատ ծանր կլինի Իրանի համար։ Ես կխոսեմ իրանցիների հետ։ Եթե մենք չկարողանանք համաձայնության գալ նրանց հետ, մենք կանցնենք երկրորդ փուլին: Երկրորդ փուլը նրանց համար իսկապես ծանր կլինի։ Ես դրան չեմ ձգտում»,-նշել է Թրամփը։

If the deal we conclude is not sufficiently fair and beneficial, then very difficult times will begin for Iran. Trump
12.02.2026
If the deal we concluded is not sufficiently fair and beneficial, then very difficult times will begin for Iran, US President Donald Trump said. "We must sign an agreement, otherwise it will be very difficult for Iran. I will talk to the Iranians. If we can't come to an agreement with them, we will go to the second round. The second round will be really tough for them. I don't aspire to that," said Trump.