ԱՄՆ-ն պետք է հարգի միջազգային իրավունքը և ԵՄ-ի ու ԱՄՆ-ի միջև կնքված երկկողմ առևտրային համաձայնագրերը․ Իսպանիայի կառավարությունը՝ Թրամփի հայտարարությունների մասին
03.03.2026
ԱՄՆ-ն պետք է հարգի միջազգային իրավունքը և ԵՄ-ի ու ԱՄՆ-ի միջև կնքված երկկողմ առևտրային համաձայնագրերը, հայտարարել է Իսպանիայի կառավարությունը՝ պատասխանելով Թրամփի հայտարարություններին:
Ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել էր, որ խզում է բոլոր առևտրային ու տնտեսական կապերը Իսպանիայի հետ, քանի որ Իսպանիան հրաժարվել է իր բազաները տրամադրել ԱՄՆ-ին՝ Իրանին հարվածելու համար։

The US must respect international law and bilateral trade agreements between the EU and the US. Spanish government on Trump's statements
03.03.2026
The United States must respect international law and bilateral trade agreements signed between the EU and the United States, the Spanish government said in response to Trump's statements.
Earlier, US President Donald Trump announced that he was severing all commercial and economic ties with Spain, because Spain refused to provide its bases to the US to attack Iran.