Մեր ջանքերը, փողոցային պայքարը լավ պայմաններ է ստեղծել իշխանափոխության համար՝ որոշ չափով մեր մաշեցման գնով․ Քոչարյան
07.03.2026
Մենք փողոցային պայքարներ նախաձեռնելով մաշեցրել ենք այս իշխանությանը։ Մոտ 1,5 տարի առաջ սոցհարցումներով 60 տոկոսը չկողմնորոշված էին, հիմա՝ մոտ 25-30 տոկոսը։ Այսինքն մենք դաշտ ենք մաքրել այլ քաղաքական ուժերի համար՝ նույնիսկ որոշ չափով մաշեցնելով ինքներս մեզ, «Մեծ քաղաքականություն» փոդքասթի ժամանակ ասել է Ռոբերտ Քոչարյանը
«Լավ է, որ կան ուրիշները։ Առաջ ԱԺ մտնում էին 5-6 ուժ, ներկայիս 3-ը նորմալ չէ։ Մեր ջանքերը, փողոցային պայքարը լավ պայմաններ է ստեղծել իշխանափոխության համար՝ որոշ չափով մեր մաշեցման գնով։ Բոլորը գալիս են ծրագրերով, դրանք լավն են, սիրուն են ներկայացված։ Հիմնական հարցը՝ ով կարող է դա անել, մարդ, որը ապացուցել է, որ կարող է դա անել, ընդունակ է, քաղաքական թիմ, որը պայքարող է, թե լրիվ նոր մարդիկ, որոնք այդ ցանկությունն ունեն, բայց դեռ չունեն փորձ, պրակտիկ տեսանկյունից քաղաքական պայքարում չեն դրսևորվել։
Մենք պետք է դիրքավորվենք որպես ուժ և ես, որպես առաջնորդ, որն ընդունակ է, արել է մի երկու անգամ, ճգնաժամային իրավիճակում բավականին լուրջ հաջողությունների հասել է և կարող է անել 3-րդ անգամ։ Սա մեր մեսիջը պետք է լինի ընտրողներին»,- նշել է երկրորդ նախագահը

Our efforts, the street struggle, have created good conditions for the change of power, to some extent at the cost of our attrition. Kocharian
07.03.2026
We have worn out this government by initiating street struggles. According to opinion polls about 1.5 years ago, 60 percent were undecided, now - about 25-30 percent. In other words, we cleared the field for other political forces, even at the expense of ourselves to some extent, Robert Kocharian said during the "Big Politics" podcast. "It's good that there are others. Before, 5-6 forces entered the National Assembly, the current 3 is not normal. Our efforts, the street struggle created good conditions for the change of power, to some extent at the cost of our attrition. Everyone comes with programs, they are good, beautifully presented. The main question is who can do it, a person who has proven that he can do it, is capable, a political team that is a fighter, or completely new people who have that desire, but do not yet have experience, have not shown themselves in political struggle from a practical point of view. We have to position ourselves as a force and I, as a leader who is capable, has done it a couple of times, achieved quite serious success in a crisis situation and can do it the 3rd time. This should be our message to the voters," said the second president