Մեր ջանքերը, փողոցային պայքարը լավ պայմաններ է ստեղծել իշխանափոխության համար՝ որոշ չափով մեր մաշեցման գնով․ Քոչարյան
07.03.2026
Մենք փողոցային պայքարներ նախաձեռնելով մաշեցրել ենք այս իշխանությանը։ Մոտ 1,5 տարի առաջ սոցհարցումներով 60 տոկոսը չկողմնորոշված էին, հիմա՝ մոտ 25-30 տոկոսը։ Այսինքն մենք դաշտ ենք մաքրել այլ քաղաքական ուժերի համար՝ նույնիսկ որոշ չափով մաշեցնելով ինքներս մեզ, «Մեծ քաղաքականություն» փոդքասթի ժամանակ ասել է Ռոբերտ Քոչարյանը
«Լավ է, որ կան ուրիշները։ Առաջ ԱԺ մտնում էին 5-6 ուժ, ներկայիս 3-ը նորմալ չէ։ Մեր ջանքերը, փողոցային պայքարը լավ պայմաններ է ստեղծել իշխանափոխության համար՝ որոշ չափով մեր մաշեցման գնով։ Բոլորը գալիս են ծրագրերով, դրանք լավն են, սիրուն են ներկայացված։ Հիմնական հարցը՝ ով կարող է դա անել, մարդ, որը ապացուցել է, որ կարող է դա անել, ընդունակ է, քաղաքական թիմ, որը պայքարող է, թե լրիվ նոր մարդիկ, որոնք այդ ցանկությունն ունեն, բայց դեռ չունեն փորձ, պրակտիկ տեսանկյունից քաղաքական պայքարում չեն դրսևորվել։
Մենք պետք է դիրքավորվենք որպես ուժ և ես, որպես առաջնորդ, որն ընդունակ է, արել է մի երկու անգամ, ճգնաժամային իրավիճակում բավականին լուրջ հաջողությունների հասել է և կարող է անել 3-րդ անգամ։ Սա մեր մեսիջը պետք է լինի ընտրողներին»,- նշել է երկրորդ նախագահը

Наши усилия, уличная борьба создали хорошие условия для смены власти, в некоторой степени ценой нашего истощения. Кочарян
07.03.2026
Мы измотали это правительство, развязав уличную борьбу. По опросам общественного мнения примерно 1,5 года назад заколебались 60 процентов, сейчас - около 25-30 процентов. То есть мы расчистили поле для других политических сил, даже в некоторой степени за счет самих себя, заявил Роберт Кочарян в ходе подкаста "Большая политика". "Хорошо, что есть и другие. Раньше в Национальное собрание входили 5-6 сил, нынешние 3 - это ненормально. Наши усилия, уличная борьба создали хорошие условия для смены власти, в какой-то степени ценой нашего истощения. Все приходят с программами, они хорошие, красиво изложены. Главный вопрос - кто это сможет, человек, доказавший, что он может это сделать, способный, политическая команда, которая является борцом, или совершенно новые люди, у которых есть такое желание, но еще нет опыта", - сказал он. не проявили себя в политической борьбе с практической точки зрения. Мы должны позиционировать себя как силу, и я, как способный лидер, сделал это пару раз, добился достаточно серьезного успеха в кризисной ситуации и могу сделать это в третий раз. Это должно быть нашим посланием избирателям", - сказал второй президент.