Ռուսաստանը կփորձի Բելառուսին ներքաշել իր պшտերազմի մեջ․ Զելենսկի
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ Բելառուսի սահմանային գոտում կառուցվում են Ուկրաինայի տարածք տանող ճանապարհներ և հրետանային դիրքեր։
«Մենք կարծում ենք, որ Ռուսաստանը կրկին կփորձի Բելառուսին ներքաշել իր պատերազմի մեջ։ Ես հանձնարարել եմ, որ Բելառուսի փաստացի ղեկավարությունը համապատասխան ուղիներով տեղեկացվի Ուկրաինայի պատրաստակամության մասին՝ պաշտպանելու իր հողը և անկախությունը», - հայտարարել է Զելենսկին։
«Վենեսուելայում վերջին իրադարձությունների բնույթն ու հետևանքները պետք է զսպեն Բելառուսի ղեկավարությանը սխալներ թույլ տալուց», - հավելել է Ուկրաինայի նախագահը։

Russia will try to involve Belarus in its war. Zelensky
President of Ukraine Volodymyr Zelensky announced that roads and artillery positions leading to the territory of Ukraine are being built in the border zone of Belarus.
"We believe that Russia will again try to involve Belarus in its war. I ordered that the actual leadership of Belarus be informed through appropriate channels about Ukraine's readiness to defend its land and independence," Zelensky stated.
"The nature and consequences of recent events in Venezuela should prevent the leadership of Belarus from making mistakes," the Ukrainian president added.