Ռուսաստանը կփորձի Բելառուսին ներքաշել իր պшտերազմի մեջ․ Զելենսկի
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ Բելառուսի սահմանային գոտում կառուցվում են Ուկրաինայի տարածք տանող ճանապարհներ և հրետանային դիրքեր։
«Մենք կարծում ենք, որ Ռուսաստանը կրկին կփորձի Բելառուսին ներքաշել իր պատերազմի մեջ։ Ես հանձնարարել եմ, որ Բելառուսի փաստացի ղեկավարությունը համապատասխան ուղիներով տեղեկացվի Ուկրաինայի պատրաստակամության մասին՝ պաշտպանելու իր հողը և անկախությունը», - հայտարարել է Զելենսկին։
«Վենեսուելայում վերջին իրադարձությունների բնույթն ու հետևանքները պետք է զսպեն Բելառուսի ղեկավարությանը սխալներ թույլ տալուց», - հավելել է Ուկրաինայի նախագահը։

Россия попытается втянуть Беларусь в свою войну. Зеленский
Президент Украины Владимир Зеленский заявил, что в приграничной зоне Беларуси строятся дороги и артиллерийские позиции, ведущие на территорию Украины.
"Мы считаем, что Россия снова попытается втянуть Беларусь в свою войну. Я поручил информировать фактическое руководство Беларуси по соответствующим каналам о готовности Украины защищать свою землю и независимость", - заявил Зеленский.
"Характер и последствия последних событий в Венесуэле должны удержать руководство Беларуси от ошибок", - добавил украинский президент.