Դժվար է, բայց ամեն ինչ անելու ենք, որ Հայաստանի ամենաաղքատ մարզից Շիրակը դառնա ամենաբարեկեցիկ մարզը․ Նարեկ Կարապետյան
30.05.2026
Գյումրիում դեռ 2,000 տնակ կա, որտեղ մարդիկ են ապրում։ 21-րդ դարում ՝ 2,000 տնակ։ Այս մասին Գյումրում հանրահավաքի ժամանակ ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը՝ նշելով, որ իշխանության գալով առաջին հերթին լուծելու են բնակարանային ապահովվածության խնդիրը։
Կարապետյանը ասաց, որ բնակարանային ապահովվածության խնդրի լուծմանը զուգահեռ՝ ձեռնամուխ են լինելու Շիրակի մարզում ծայրահեղ  աղքատության նվազեցման, աշխատատեղերի ստեղծման խնդիրների լուծմանը։
«Աղքատությունը չենք կարող հաղթահարել, եթե չստեղծենք ուժեղ արդյունաբերություն, եթե Գյումրին չդարձնենք ներգնա տուրիզմի կենտրոն։ Դժվար է, բայց ամեն ինչ անելու ենք, որ Հայաստանի ամենաաղքատ մարզից Շիրակը դառնա ամենաբարեկեցիկ մարզը։ 8 տարում 2 տոկոսով է աղքատությունը նվազել, ամեն երկրորդ երեխան այս մարզում աղքատության մեջ է ապրում։
Դու ո՞նց ես պարգևավճար ստանում, ո՞նց ես կարողանում ապրես, կառավարես, երբ ամեն երկրորդ երեխան հացի խնդիր ունի, երբ Գյումրիում 2000 տնակ կա՝ 21 դարում»,-նշեց Նարեկ Կարապետյանը։

Это сложно, но мы сделаем все, чтобы Ширак из беднейшего региона Армении превратился в самый процветающий регион. Нарек Карапетян
30.05.2026
В Гюмри до сих пор осталось 2000 домов, в которых живут люди. В 21 веке 2000 коттеджей. Об этом во время митинга в Гюмри заявил член совета партии "Сильная Армения" Нарек Карапетян, отметив, что после прихода к власти они в первую очередь решат проблему жилищной обеспеченности.
Карапетян сообщил, что параллельно с решением проблемы жилищного обеспечения в Ширакской области начнут решать проблемы сокращения крайней бедности и создания рабочих мест.
«Мы не сможем преодолеть бедность, если не создадим сильную промышленность, если не сделаем Гюмри центром въездного туризма. Это сложно, но мы сделаем все, чтобы превратить Ширак из самого бедного региона Армении в самый процветающий регион. За 8 лет бедность сократилась на 2 процента, каждый второй ребенок живет в бедности в этом регионе.
Как вы получаете премию, как вам удается жить, успевать, когда у каждого второго ребенка проблемы с хлебом, когда в Гюмри 2000 домов, в XXI веке", - сказал Нарек Карапетян.